All On Four Tekniği

All On Four Tekniği | Özel Pırlanta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

All On Four Tekniği Nedir?

All On Four Tekniği, diş kaybı yaşayan hastalar için dört adet implantın kullanılarak üst veya alt diş setinin tamamen değiştirildiği bir implant yöntemidir. Bu yöntemde dört implant, yeni bir diş setinin sabitlenmesi için bir destek mekanizması görevi görür.

All On Four dental implant prosedüründe, arka bölgedeki implantlar çenenin ön maksilla adı verilen daha yoğun kemik yapısına doğru 45 derecelik bir açıyla yerleştirilir. Ağızın ön kısmına yerleştirilen iki implant ve arka kısımda bulunan iki açılı implant, tam ark bölgesi için destek sağlamak için yalnızca dört implantın kullanılmasını gerektirir. Bu dört implant, 10-14 dişlik sabit bir protezi destekleyebilir.

All On Four, hastanın tüm üst ve/veya alt diş setinin aynı gün takma diş veya köprüyle kalıcı ve vidalı bir şekilde değiştirilmesini sağlayan bir prosedürdür. Bu yöntem, önemli diş kaybı veya çürümesi olan hastalarla çene bölgesindeki kemik kaybı nedeniyle geleneksel dikey implantların uygulanamadığı durumlarda büyük avantaj sağlar.

Diş kaybı genellikle çene kemiği kaybını da beraberinde getirir. Bu nedenle, çene kemiğinin yeniden yapılandırılması için kemik grefti gerekebilir. Ancak All On Four tekniğinde implantlar arka bölgelere açılı bir şekilde yerleştirildiği için kemik grefti ihtiyacı ve buna harcanması gereken zaman ortadan kalkar.

All On Four tekniğiyle, hastaların geçici protezleri ölçü alınarak hazırlanır. Eğer çekilmesi gereken dişler varsa, önce bu işlem gerçekleştirilir ve ardından implantlar yerleştirilir. Hastaların implantlar üzerinden alınan ölçülere göre yapılan geçici protezler implantlara uygulanır.

All On Four tekniği sayesinde hastalara aynı gün içerisinde implant ve protez yapılabilmesi mümkün olurken, ileri cerrahi tekniklere başvurma gereksinimi ortadan kalkar. Bu da hastalara zaman kazandırır ve daha hızlı bir iyileşme süreci sağlar.

Scroll to Top